Дана 11. марта 2024.године професори српског језика и књижевности: Соња Минић, Јелена Ружић, Слађана Шишовић, Исидора Топаловић и 62 ученика реализовали су стручну посету Вишеграду.
Овом приликом  посетили смо манастир Добрун где су ученици чули занимљиву предисторију овог манастира. У Вишеграду смо посетили спомен учионицу Иве Андрића и од кустоса смо чули занимљивости из детињства и ђачких дана нашег нобеловца. Ученици су видели и чувену ћуприју на Дрини, задужбину Мехмед-паше Соколовића.
Затим смо у пратњи туристичког водича  посетили Андрићград и чули причу о изградњи Андрићграда и значају за град и становништво овог краја. Након Вишеграда посетили смо Мећавник, где су ученици имали прилику да погледају кратак филм Емира Кустурице, као и да у оквиру комплекса Дрвенграда разгледају занимљиве грађевине и уметничке поставке скулптура од дрвета.