О Прехрамбено - угоститељској школи...

Године 2002. у јуну после пријемног испита, 207 ученика уписано је у школе изван Моравичког округа, што је изазвало протест родитеља у јуну и септембру. Самоорганизован ФОРУМ родитеља захтевао је да се ученици врате у Моравички округ. Представници локалне самоуправе дошли су до идеје да се оснује шеста школа. Актив директора средњих школа подржао је ту идеју... опширније..

По пројекту Душана Вуловића, почиње изградња школе 2005. године. Средства за изградњу обезбедили су Општина Чачак и Министарство образовања Владе Србије.

Школски простор

Зграда садржи 14 класичних учионица, 2 информатичка кабинета опремљена рачунарима новијег типа, кабинет за физичку хемију, графичко обликовање, високу штампу и равну штампу, 3 специјализована кабинета за прехрамбену технологију, кабинет за машине и апарате, лабораторију за хемију, фоно лабораторију, спортску дворану, ђачки ресторан, кабинет за услуживање, библиотеку, медијатеку, стоматолошку ординацију, радионице за реализацију практичне наставе.

Школско двориште обухвата површину од 1,18 хектара. Услови у школи су веома стимулишући и пријатни за рад, док школа из дана у дан тежи ка напретку и унапређењу образовања.

Smart Search

This module provides search using the Smart Search component. You should only use it if you have indexed your content and either have enabled the Smart Search content plugin or are keeping the index of your site updated manually. Help.