На литерарном конкурсу за ученике Моравичког округа, који је Градска библиотека "Владислав Петковић Дис" расписала у оквиру 63. Дисовог пролећа наша ученица Јована Јовић I1 (ментор Слађана Шишовић) освојила је прву награду са песмом "Врећица фигура", а ученица Ивона Трифуновић III2 (ментор Соња Минић) добила је похвалу за прозу.

Такмичење „Мој таленат“, одржано 21. маја 2026. године у нашој школи, протекло је у атмосфери радости, креативности и снажног аплауза за све учеснике који су публици представили своје бројне таленте.

Програм је отворен наступом ученика Огњена Бошњака из одељења 2/3, који је на гитари извео и отпевао песму музичке групе „Леб и сол“ „Чувам ноћ од будних“. Након њега наступио је Младен Бјелић, ученик одељења 2/3, који је најпре рецитовао песму Владислава Петковића Диса „Наши дани“, а затим публици представио своје омиљене имитације познатих глумаца.

Својом интерпретацијом песме „Видовдан“ представила се и ученица одељења 3/4 Миа Мирковић, док су Анђелина Милојевић из одељења 2/1 и Николина Курћубић из одељења 2/5 извеле плесну тачку. Публика је уживала и у наступу Јулијане Милованчевић из одељења 3/4, која је извела песму „Рано“.

Ученица одељења 2/1 Нина Николић отпевала је песму „Весели се, српски роде“, а Маријана Аничић из истог одељења представила се песмом „Смугљанка“. Јован Тиосављевић из одељења 2/1 најпре је извео арију из опере „Риголето“, а потом, уз подршку Огњена Бошњака, и песму музичке групе „Галија“ „Да ли си сањала“.

Посебну пажњу публике привукла је ауторска песма „Лажни снови“, коју је ученик одељења 3/5 Маријан Хубак отпевао уз пратњу гитаре. Илија Вуковић из одељења 1/2 представио се свирањем сплета српских кола на хармоници, док је Анђела Тодоровић из одељења 4/4 интерпретирала песму Терезе Кесовије „Моја последња и прва љубави“.

За крај програма, ученице одељења 2/1 Марина Радосављевић и Александра Ивановић извеле су плесну тачку и тако на леп начин затвориле овогодишње такмичење.

У ревијалном делу програма публика је имала прилику да погледа и презентацију школског часописа „Инфоза“, коју су припремили ученици одељења 4/2: Марија Милутиновић, Милан Михић, Татјана Трифуновић и Саша Рисимовић.

Програм су водиле ученице одељења 3/1 Јана Батачанин и Ана Чукановић, као и ученица одељења 3/2 Ангелина Стефановић.

Такмичаре је оцењивао жири у саставу:

– Марија Тиосављевић, професорка Музичке школе „Др Војислав Вучковић“ у Чачку,

– Лука Чакаревић, професор музичке уметности у нашој школи,

– Јелена Ђуровић, професорка математике и дугогодишњи члан музичких састава и хорова.

Након већања жирија донета је следећа одлука:

Прво место освојио је Огњен Бошњак.

Друго место поделили су Младен Бјелић, Илија Вуковић и Нина Николић.

Треће место освојили су Миа Мирковић, Анђела Тодоровић и Јулијана Милованчевић.

Посебна награда за ауторски рад припала је Маријану Хубаку.

Честитамо свим ученицима на дивним наступима, труду и храбрости да своје таленте поделе са публиком. Такмичење „Мој таленат“ још једном је показало колико наша школа има даровитих, креативних и успешних ученика.

Такмичење су организовали професори српског језика и књижевности Соња Минић, Јелена Ружић, Слађана Шишовић и Исидора Топаловић, као и професорка немачког језика Славица Грујовић.

На 44. Републичкој изложби омладинске фотографије Србије, коју организује Фото-савез Србије, чланови фото-секције наше школе са професором Далибором Марковићем остварили су изузетне резултате. На расписаном конкурсу за категорију до 16 година приспела је 381 фотографија, од којих је за изложбу одабрано 97, док је у категорији до 21 године, од 129 приспелих фотографија, одабрано 45.